Město OREBIČ

Nadřazená kategorie: Jižní pobřeží - širé moře Kategorie: Město Orebič
Zobrazeno: 9031

OREBIČ 

 

Orebič, město kapitánů a námořníků, je společenským a politickým centrem poloostrova Pelješac.

Vedle množství restaurací, barů, vináren a diskoték nabízí Orebič i námořní muzeum, návštěvu františkánského kláštera, výstup na nejvyšší horu poloostrova sv.Ilju (961 m n.m.) a slouží i jako základna dalších výletů, např. do starobylé Korčuly - památkové městské rezervace, zapsané na seznamu UNESCO.

Koupání a slunění slouží především centrální písečná pláž „Trstenica“, kde lze najmout vodní lyže, banán, vodní šlapadla nebo dopřát svým dětem skotačení na plážových vodních atrakcích. Pro klidnější pobyt lze využít i malé přírodní pláže v okolí, či oblázkové pláže poblíž hotelového komplexu.

Pro větší skupiny hostů nebo sportovní kolektivy zajistíme pronájem různých sportovišť počínaje volejbalovými kurty přes basketbal až po tenisové kurty. Město poskytuje služby dvou bank, pošty, tří směnáren a zdravotního střediska. Podél moře od centrální pláže až k hotelovým komplexům vede promenáda (RIVA) lemovaná desítkami restaurací, kaváren, vináren, zlatnických krámků, cukráren i obchody s nejrůznějšími suvenýry.

Z přístavu je pravidelné trajektové spojení s přístavem Dominče na Korčule, nebo spojení osobní lodní dopravou do přístavu Korčula v historickém jádru města. V orebičském přístavu lze zakoupit i řadu výletů na okolní ostrovy nebo na tradiční fish piknik.

Řada kaváren v Orebiči nabízí připojení k internetu, informace o poskytovatelích této služby získáte u svého domácího. V Orebiči lze koupit i český denní tisk.